Jak dobrać najlepszą fryzurę do kształtu twarzy?

Fryzury są tworzone głównie z myślą o mężczyznach i kobietach, by nadać twarzy i włosom charakterystyczny wygląd. Jednak nie wszystkie fryzury są odpowiednie dla każdego i nie ma dobrej lub złej fryzury.

Każda osoba ma inny kształt twarzy i fryzura pasuje do niej bardziej niż do innych. Istnieją różne rodzaje fryzur dla wszystkich rodzajów twarzy i aby wybrać najlepszą fryzurę dla swojego kształtu twarzy, musisz przestrzegać poniższych wskazówek.

1. Twarz owalna

Osoby o owalnym kształcie twarzy mają zazwyczaj dłuższe i szersze twarze. Kształt twarzy jest jak koło, a długość twarzy jest znacznie większa niż szerokość.

Twarze o owalnym kształcie są zazwyczaj okrągłe, pełne i długie. Dlatego powinieneś zrobić brwi grubsze i możesz zrobić niską grzywkę, aby wyglądała schludnie.

2. Twarz o okrągłym kształcie

Okrągła twarz jest drugim najczęstszym kształtem twarzy. Ludzie z okrągłymi twarzami są zazwyczaj ciency i mają kwadratową szczękę. Jeśli masz okrągłą twarz to czoło jest wąskie i powinieneś unikać długich włosów, ponieważ będą one zakrywać czoło i wyglądać źle.

3. Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca jest najczęstszym kształtem twarzy wśród kobiet. Kobiety z twarzą w kształcie serca są zazwyczaj szerokie i mają wąskie czoło oraz okrągłe oczy.

4. Twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz jest trzecim najczęstszym kształtem twarzy. Kwadratowa twarz ma kwadratową szczękę, a podbródek jest spiczasty. Szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość.

5. Twarz w kształcie diamentu

Ten kształt twarzy nie jest bardzo powszechny i jest tylko kilka kobiet, które mają twarz w kształcie diamentu.

6. Twarz długa

Długa twarz jest piątym najbardziej powszechnym kształtem twarzy. Twarz ta wygląda na bardzo wydłużoną i ma prosty nos i szerokie czoło.

7. Twarz trójkątna

Ten kształt twarzy jest również znany jako twarz trójkątna i jest to najmniej powszechny kształt twarzy. Czoło jest węższe niż szczęka, a twarz jest dłuższa niż szeroka.

8. Długa twarz

Jeśli masz długą twarz to masz szczęście, bo jest to najłatwiejszy kształt twarzy do uzyskania fryzury. Długa twarz jest najczęściej spotykanym kształtem twarzy wśród mężczyzn.

9. Twarz podłużna

Podłużna twarz jest najrzadziej spotykanym kształtem twarzy. Czoło nie jest wąskie i ma prawie taką samą szerokość jak szczęka.

10. Twarz owalna

Owalna twarz jest najrzadziej spotykanym kształtem twarzy. Ludzie z owalną twarzą są zazwyczaj szczupli i mają prostą linię szczęki.

Wnioski:

Teraz, gdy znasz już najlepsze fryzury dla swojego kształtu twarzy, nadszedł czas, aby wybrać najlepszą fryzurę dla siebie. Powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać najlepszą fryzurę dla Twojego kształtu twarzy.