Najlepsze sposoby leczenia zapalenia pęcherza u kota

Co to jest zapalenie pęcherza u kota?

Zapalenie pęcherza moczowego u kota to bolesny stan, w którym kot oddaje mocz częściej niż zwykle. Mocz wydostaje się z pęcherza do cewki moczowej. Kot nie jest w stanie kontrolować swojego pęcherza i oddaje mocz przez cewkę moczową.

Jak rozpoznać, że Twój kot cierpi na zapalenie pęcherza moczowego?

Koty zwykle piją wodę, ale jeśli nie piją wody, to trzeba przyjrzeć się ich moczowi. Kolor moczu jest ciemny, pienisty, a czasami krwawy. Mocz będzie również pachniał jak amoniak.

Czy istnieje jakieś lekarstwo na zapalenie pęcherza u kota?

Istnieją dwa rodzaje zapalenia pęcherza u kotów: bakteryjne i niebakteryjne. W niebakteryjnym zapaleniu pęcherza moczowego kot cierpi na infekcję dróg moczowych. U kota cierpiącego na bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego, bakteria jest obecna w pęcherzu.

W celu leczenia bakteryjnego zapalenia pęcherza moczowego u kota, weterynarz przepisze antybiotyki. Jeśli objawy kota nie poprawią się w ciągu kilku dni, wtedy konieczne jest zabranie kota do weterynarza.

Istnieją pewne pokarmy, które są szkodliwe dla kotów. Koty nie mogą strawić tych pokarmów, a to prowadzi do różnych problemów zdrowotnych. Poniżej przedstawiono siedem najlepszych pokarmów, które są szkodliwe dla kotów.

1. Cukier

Koty jedzą cukier i piją go. Jedzą również pokarmy zawierające cukier, takie jak jabłka, winogrona, pomarańcze itp. Cukrowe napoje również zawierają duże ilości cukru.

2. Sól

Koty uwielbiają sól i bardzo trudno jest utrzymać kota z dala od soli. Dużą ilość soli można znaleźć w karmach w puszkach. Zaleca się, aby nie karmić kota żadną karmą w puszkach.

3. Oleje roślinne (Vegetable Oils)

Oleje roślinne są szkodliwe dla kotów. Należy unikać karmienia kota jakimikolwiek olejami, zwłaszcza tymi z oliwą z oliwek.

4. Produkty mleczne

Koty nie tolerują laktozy, a więc są uczulone na produkty mleczne.

5. Pszenica

Pszenica jest częstym składnikiem karmy dla kotów. Pszenica może prowadzić do zaparć i wrzodów żołądka.

6. Kukurydza

Kukurydza jest toksyczna dla kotów. Nie powinieneś karmić swojego kota żadnym rodzajem kukurydzy.

7. Kurczak

Koty uwielbiają kurczaka i mają również tendencję do jedzenia kości. Kości mogą łamać zęby i utrudniać jedzenie.

Wnioski:

Najlepszymi sposobami leczenia zapalenia pęcherza moczowego u kota jest trzymanie go z dala od cukru i innych szkodliwych pokarmów. Jeśli nadal zauważasz, że twój kot cierpi na zapalenie pęcherza moczowego, to powinieneś zabrać go do weterynarza.